ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@zsskrwilno.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 5771

Niepodległość = wolność

Po 123 latach niewoli 101 lat temu Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne, wolne państwo.

Z tej okazji w Zespole Szkół w Skrwilnie odbyła się uroczysta akademia. Od samego rana czuć było podniosłą atmosferę, którą podkreślały odświętne stroje dzieci.

Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem o godz. 11.11 hymnu narodowego. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. J. Wierzchowskiej, p. M. Piaseckiej i p. G. Kowalskiego, który obejmował treści historyczne, pieśni oraz wiersze patriotyczne. Uwagę przyciągała piękna i oryginalna dekoracja przygotowana pod okiem p. A. Mączkowskiej i p. M. Watkowskiej. Publiczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

            Program artystyczny przedstawiony został także dla społeczności lokalnej w niedzielę 10 listopada w kościele parafialnym w Skrwilnie.

To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę, by wspomnieć naszych przodków, którzy walczyli za naszą wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki który, żyjemy dziś w wolnej Polsce.

 

Kategoria: