Aktualności

Odsłony: 5747

Dzień 23 października br. to ważna data w życiu skrwileńskich pierwszoklasistów. Tego dnia 21 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skrwilnie. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Akademia odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych przyozdobionych pomarańczowymi kokardami.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor Zespołu Szkół w Skrwilnie pani Iwony Jeżewskiej – Świeżak, która serdecznie powitała zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Uczniowie zaprezentowali entuzjastycznie przyjmowany program słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Błachewicz oraz p. Grzegorza Kowalskiego. Najważniejszym punktem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała wicedyrektor Zespołu Szkół w Skrwilnie pani Małgorzata Celebudzka. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki pierwszoklasisty. Przedstawiciele starszych klas także przywitali młodszych kolegów i koleżanki w szkolnej społeczności i podarowali im medale i słodycze, zaśpiewali piosenkę i zapewnili o wsparciu w każdej chwili. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe fotografie.
Najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Kategoria: