HOT-INFO

ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
zs-skrwilno@wp.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Aktualności

Odsłony: 2157

Dnia 4 marca 2020r. uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Skrwilnie odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Rypinie. Celem wyjazdu było nabycie świadomości przez uczniów, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego zachowania w czasie pożaru oraz zapoznanie się z pracą i służbą strażaka. Na początek uczniowie obejrzeli prezentację z mobilnym symulatorem pożarowym. Symulator wiernie odwzorowuje pomieszczenia domowe i zagrożenia pożarowe, jakie mogą wystąpić w poszczególnych pomieszczeniach.
Dzięki symulatorowi, czyli makiecie domu, możliwe było pokazanie uczniom, jak powstaje pożar i jakie czynniki niewłaściwego postępowania człowieka mogą go wywołać. Po pokazie uczniowie zapoznali się z pracą dyżurnego operacyjnego, który przyjmuje zgłoszenie. Obejrzeli samochody bojowe oraz sprzęt niezbędny do niesienia pomocy ludziom.


Bardzo dziękujemy strażakom za zaproszenie oraz profesjonalne przeprowadzenie zajęć z dziećmi. Szczególne podziękowania kierujemy do mł. bryg. Cezarego Nowińskiego, sekc. Grzegorza Chudowolskiego, as. Jacka Siudowskiego, mł. asp. Karola Kamińskiego oraz st. asp. Rafała Pankowskiego.

Kategoria: